DRZWI BEZPRZYLGOWE

Drzwi bezprzylgowe – Data 08.11.2021 autor: VINGO

Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe to optymalny wybór dla Twojego domu.

Ale nie wszystkie!

Podczas wyboru drzwi wewnętrznych do swojego domu, mieszkania, wielokrotnie nie zwracamy uwagi na konstrukcję drzwi np. tego, co znajduje się w ich środku. Często zupełnie pomijamy bardzo ważne aspekty konstrukcyjne, a to właśnie konstrukcja, materiały, zapewniają jakość, trwałość i solidność.  
Jednymi z najważniejszych parametrów, oprócz stosowanej technologii, są materiały.
Ramiaki wykonane z najwyższej klasy drzwiowego MDF, pokryte płytami HDF to gwarancja długowieczności oraz solidności.
W VINGO nie stosujemy płyt wiórowych otworowanych oraz plastra miodu, które to materiały NIE zapewniają wystarczających długotrwałych właściwości konstrukcyjnych.

CO TO SĄ DRZWI BEZPRZYLGOWE?

Różnicę pomiędzy drzwiami przylgowymi oraz bezprzylgowymi widać gołym okiem. Krawędź ościeżnicy obejmującej mur, po prostu licuje się ze skrzydłem drzwiowym, dzięki czemu powierzchnia drzwi wydaję się być jedną płaszczyzną. Ukryte zawiasy pozwalają na optymalne połączenie się skrzydła drzwiowego z ościeżnicą i stanowią dodatkowy atut, stabilności konstrukcyjnej skrzydła.
Drzwi przylgowe posiadają charakterystyczne wcięcie, które dodatkowo zachodzi na ościeżnicę i nie uzyskujemy jednolitej płaszczyzny.

OŚCIEŻNICA BEZPRZYLGOWA

Bezprzylga wymaga zastosowania odpowiedniej ościeżnicy, gdzie ościeżnica musi być idealnie dopasowana do skrzydła. Także otwory na zawiasy chowane, muszą być optymalnie przygotowane. Dzięki właśnie tym milimetrom, uzyskujemy jednolitą płaszczyznę, która obecnie dominuje w stylach nowoczesnych oraz obecnych trendach wykańczania wnętrz. Drzwi chowają się w ościeżnicę na dedykowanych zawiasach, dzięki czemu zachowujemy prostą i nowoczesną konstrukcję. Wielokrotnie klienci pytają nas, czy ościeżnica regulowana jest stabilna. Potwierdzamy, ościeżnica obsadzona jest „na” i wewnątrz muru, więc bardzo dobrze trzyma całość skrzydła.

drzwi bezprzylgowe

W JAKICH STYLACH DOMINUJĄ DRZWI BEZPRZYLGOWE?

Drzwi licujące się z ościeżnicą od wielu lat dominują rynki polskie oraz zagraniczne. Styl nowoczseny, glamour, inne, a także tradycyjny idealnie komponuje się z prostymi krawędziami. Nie bez znaczenia jest oczywiście optyczne uzyskanie dodatkowej powierzchni, dzięki jednolitej płaszczyźnie. Ościeżnica regulowana VINGO zapewnia optymalną trwałość całej konstrukcji, dzięki wysokiej jakości stosowanych materiałów MDF oraz lakierowaniu. Drzwi bezprzylgowe VINGO występują w wielu kolorach, dzięki czemu możemy dopasować je do koloru ścian. W VINGO postawiliśmy na drzwi bezprzylgowe. Specjalizujemy się w ich produkcji, montażu. Każdy wzór dostępny jest w wersji bezprzylgowej z ukrytymi zawiasami z regulacją 3D. 

FORMULARZ KONTAKTOWY