OŚCIEŻNICA REGULOWANA

Data 08.11.2021 autor: VINGO

CO TO JEST OŚCIEŻNICA REGULOWANA?

Ościeżnica regulowana to dodatkowy element, który należy wziąć pod uwagę kompletując zestaw drzwi wewnętrznych.
Bardzo często nie jest sprzedawana w komplecie i należy ją zakupić osobno. Ościeżnica jest bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym, ponieważ to ona jest mocowana do muru i jako pierwsza trzyma całość konstrukcji.
Podczas wybory drzwi wewnętrznych  jak i ościeżnicy do swojego domu, mieszkania, wielokrotnie nie zwracamy uwagi na konstrukcję np. tego, co znajduje się w ich środku. Często zupełnie pomijamy bardzo ważne aspekty konstrukcyjne, a to właśnie konstrukcja, materiały, zapewniają jakość, trwałość i solidność.  
Jednymi z najważniejszych parametrów, oprócz stosowanej technologii, są materiały.
Ościeżnicę regulowaną VINGO, produkujemy z wysoko zagęszczonego MDF, co gwarantuje stabilność i długowieczność. 
W VINGO nie stosujemy płyt wiórowych otworowanych oraz plastra miodu, które to materiały NIE zapewniają wystarczających długotrwałych właściwości konstrukcyjnych.

ościeżnica regulowana

OŚCIEŻNICA REGULOWANA ZASTOSOWANIE

Wielokrotnie podczas budowy domu, mieszkania, grubości murów odbiegają od założonych wcześniej grubości. Ościeżnica regulowana z powodzeniem znajdzie tutaj swoje zastosowanie, gdyż zakupując ościeżnicę stałą, należy bardzo precyzyjnie zachować grubości ścian przez wykonawcę. Ościeżnica ta posiada komplet opasek, dzięki którym, uzyskujemy tolerancję dla niestandardowych grubości uzyskane po tynkach i gładziach. Taka ościeżnica jest także stosunkowo prosta w montażu, co jest jej  wyjątkowym atutem. W wielu domach, ościeżnica bez skrzydła drzwiowego, stanowią również oryginalne elementy dekoracyjne.

ościeżnica regulowana

OŚCIEŻNICA REGULOWANA MATERIAŁY

Ponieważ ościeżnica stanowi podstawę konstrukcji montażu skrzydła drzwiowego, powinna zostać wykonana z odpowiednio trwałych materiałów. Płyty MDF cechują się wysoką trwałością, twardością i odpornością. Dodatkowo ich lakierowanie w odpowiedni sposób, dodatkowo je stabilizuje. Ościeżnica VINGO, wykonywana jest na dowolny wymiar, a zastosowane materiały MDF dają jej optymalne właściwości długowieczności. W VINGO istnieje także możliwość produkcji opasek na wymagany przez wnękę wymiar, dzięki czemu oferujemy szyte na miarę zestawy bezprzylgowe.

Drzwi bezprzylgowe z racji swojej konstrukcji, gdzie krawędź skrzydła licuje się z rantem ościeżnicy, nadają wnętrzu dodatkowej powierzchni. Widzimy bowiem jakby jedną płaszczyznę. Ościeżnice VINGO posiadają zawiasy chowane i idealnie pasują do murów, zapewniają więc optymalną trwałość całej konstrukcji w swojej klasie produktów.

FORMULARZ KONTAKTOWY